Nike Sportswear / Bazar Olimpia

Moje ulubione połączenie na niedzielę to luźna, miejska bluza ze złotem i eleganckimi butami. Ten zestaw to 100% mój klimat.

W  niedzielę lubię przejechać się na bazar Olimpia. Prawie zawsze coś wypatrzę. Tym razem kupiłam okulary vintage, które mają kilkadziesiąt lat. Zostały wyprodukowane w Polsce przez Śląskie Zakłady Mechaniczno – Optyczne OPTA. Super trafić na coś autentycznego, a nie stylizowanego. Kosztowały 5 zł i ich stan jest idealny.

Olimpia i Koło są bardzo blisko siebie. Na Kole jest więcej antyków, mebli, natomiast Olimpia to po prostu ogromny bazar, gdzie naprawdę można kupić wszystko. Ubrania, lampy, buty, telefony, laptopy, zegarki, chemię z Niemiec, Francji, miniatury perfum (oryginalne), warzywa, owoce, mięsa, po prostu wszystko. Na pewno najbardziej odnajdą się tam osoby, które lubią takie miejsca i wyszukiwanie perełek pośród mnóstwa średnich, nikomu niepotrzebnych rzeczy. To nie jest tak, że wchodzicie na bazar i są same vintage okularki, świetne ubrania i dodatki. Trzeba być cierpliwym, spostrzegawczym i uważnym. Są dni, że nie kupię nic wyjątkowego, chociaż raczej nie wychodzę z pustymi rękoma. Są też takie, że wracam dosłownie obłowiona ze świetnymi rzeczami. Wczoraj kupiłam też spodnie Armani, ale niestety okazały się za duże. Na Olimpii nie ma jak mierzyć ubrań, dlatego lepiej nie przepłacać, jeśli nie jesteśmy pewni czy dana rzecz będzie pasować.

Okulary OPTA to już druga para z Olimpii, pierwsza była w dużo gorszym stanie. Warto wybrać się tam jak najwcześniej. Handel kończy się około 13, ale część sprzedawców zaczyna się zwijać już po 12.

Podobne miejsce znajduje się w Łodzi – łódzka giełda również odbywa się w niedzielę. To tam kupiłam swoją lampę z postawą z onyksu. Pisałam o niej TUTAJ. Chętnie zwiedziłabym podobne targowiska na terenie Polski, więc jeśli ktoś z Was zna takie, bardzo proszę o info.

 

 

 

Na paznokciach Semilac, kolor Intense Red. Moja ulubiona czerwień – klasyczna i uniwersalna. Złoty pierścionek to prezent od babci (W. KRUK).

 

 

Blouse: Nike / Mules: TK Maxx / Bag: Zara

8 comments / Add your comment below

Leave a Reply