Home Decor: Living Room

Poza modą moją ogromną pasją są piękne wnętrza.

 

Od miesiąca mieszkam na warszawskiej Pradze. Przeprowadzka z Mokotowa okazała się dobrą zmianą i inspiracją. W tym wpisie pokażę kilka detali z głównego pomieszczenia domu – salonu.

Z każdej podróży staram się przywieźć coś dla domu. Złota głowa jest z Tajlandii, którą miałam szczęście zobaczyć w tym roku. Była ona dla mnie inspiracją, aby się tam wybrać. Dostałam ją od mamy, która przywiozła ją 10 lat temu. Uwielbiam takie elementy wystroju, zwłaszcza jeśli są autentyczne i  przywołują wspomnienia.

Poniższa fotografia prezentuje przestrzeń pracy mojego Łukasza. Na biurku stoi jeden z najpiękniejszych sprzętów muzycznych, jaki widziałam. Nie bez powodu głośniki Harman Kardon znajdują się w stałej kolekcji nowojorskiego muzeum sztuki nowoczesnej (MoMA). Docenione za swój niebanalny design mają również genialną jakość dźwięku. Mimo, że dedykowane są do komputera, to przestrzeń muzyki, jaka się z nich wydobywa jest po prostu fenomenalna. W mieszkaniu o niewielkim metrażu mogą spokojnie zastąpić pełnowymiarowe systemy hi-fi. Można je połączyć z dowolnym urządzeniem po Bluetooth.

Na koniec detal lampy z elementów mosiądzu i onyksu. To jedna z moich ulubionych rzeczy zakupionych na łódzkiej giełdzie. To miejsce, gdzie co niedzielę można kupić prawie wszystko. Od ubrań, przez rowery, samochody, naczynia, czy meble. Lampa po negocjacjach kosztowała 120zł. Miała dość starodawny, beżowy klosz z frędzlami, który zastąpiłam bardziej nowoczesnym i minimalistycznym. Podobne rzeczy można znaleźć na warszawskim Kole. Polecam też Bazar Olimpia. Oba miejsca znajdują się na Woli. Są oddalone o siebie o około 2 km, więc można zaliczyć oba jednego dnia. Warto wybrać się rano, bo domyślam się, że wtedy jest największy wybór rzeczy. Mnie nie udało się dotrzeć wcześniej niż o 10, a bardzo często przyjeżdżam około 12. Pamiętajcie, że już po godzinie 13 sprzedawcy na Olimpii zaczynają się pakować. Wkrótce przygotuję wpis o sypialni. Czekam na razie na transport szafy z Ikei.

2 comments / Add your comment below

Leave a Reply